Jak aplikovat plastové KAM patentky

Zvažujete jejich pořízení? Učaroval vám jejich profesionální vzhled? Naprosto chápu, KAM patentky dodávají výrobkům nejen šmrnc, ale i spoustu dalších výhod, např. velmi širokou nabídku barev, jsou eko-friendly, jsou z plastu a lze je po dosloužení z výrobku vypreparovat a recyklovat. Samotná aplikace je velmi rychlá, KAM patentky jsou vlastně nacvakávací knoflíky, jehlu jednoduše vyměníte za kleště.

Pořizovací cena kleští je přibližně okolo 500 Kč, ale investice se vyplatí. Nicméně pokud váháte, tak si kleště můžete zapůjčit od někoho z okolí, kontakty naleznete ve snap – servisu na webu Šijem dětem.

POSTUP APLIKACE:

1. Pro aplikaci si připravte: bodák, kleště, výrobek (v mém případě to byla látková vložka) a samozřejmě patentky, každá patentka se skládá ze dvou částí z čepičky a cvočku, cvočky jsou 2 typy samec a samice, vždy je potřeba od každého jeden, aby při zapnutí do sebe zapadali. Aby patentky dobře držely a nevytrhávaly se z látky, tak je potřeba je vypodložit, ideálně stejnou látkou ve tvaru čtverečku či kruhu, o velikosti lehce přesahující velikost samotné patentky. V případě vložky, která je ušitá ze 2 vrstev to už není potřeba.

2. V místě, které jste si vyznačila pro aplikaci patentky, udělejte bodákem díru.

3. Do vytvořené dírky vsuňte čepičku patentky.

4. Čepičku otočte směrem k sobě.

5. Nasuňte na čepičku patentku (na obrázku je samec).

6. Patentku a čepičku secvakněte pomocí KAM kleští a je hotovo! 🙂

Patentky jsou jednorázové, po aplikaci slouží už jen tam, kde jsou a nelze je aplikovat znovu. Před secvaknutím si tedy zkontrolujte, zda máte samce a samici správným směrem tak, aby do sebe zapadali.

Při žehlení buďte obezřetní, přímý kontakt s žehličkou je může roztavit, takže doporučuji poctivě vybírat „zatáčky“ 😉 nebo žehlit přes plátno či nízkou teplotu.

Závěrem bych ještě ráda dodala, že kleštěmi lze obvykle aplikovat celkem 3 velikosti patentek (jen se vymění lůžko v kleštích), které se ale od výrobce k výrobci mohou lišit, pak je potřeba ohlídat si velikost, ideálně je zakoupit tam, kde jste koupila kleště nebo rovnou v sadě. Vyhnete se tak nemilému překvapení.

Mějte krásné dny,

Zdraví,

Jsem máma 2 dětí, která díky šití nachází cestu k vlastní soběstačnosti. Jsem autorkou e-booků "Jak látkovat miminko" a "Jak ušít látkové vložky obrácenou metodou" . Pomáhám maminkám začít s látkováním. Ukazuju jim, jak skrze tvoření a šití, mohou najít cestu k vlastní soběstačnosti a cítit se svobodné a nezávislé. Můj příběh si můžete přečíst zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.