Jak vyčistit zanesené plenky

Plenky se zanáší v důsledku praní v tvrdé vodě, což se dá eliminovat pomocí pracího prášku – zvolit správné dávkování dle výrobce. Jak máte tvrdou vodu, zjistíte jednoduše pomocí testovacích proužků, které lze zakoupit v drogerii, domácích potřebách nebo na e-shopech (stačí zadat do googlu).

Když se domácnost rozroste o nového člena rodiny, často s tím přichází mnoho změn. Změna kosmetiky, čistících prostředků, pracích prostředků, jídla… Než si to člověk vychytá, může se stát, že se plenky trochu zanesou a proto tady je „recept“ na jejich vyčištění:

Když je plenka zanesená pomůže vám lázeň s kyselinou citronovou:

Do 2 litrů hodně teplé vody (stačí odtočená horká voda z kohoutku, obvykle mívá 60 C, což je teplota praní) dáte 1 – 2 lžíce kyseliny citronové a plenku do lázně položíte. Zanesenou plenku poznáte tak, že šumí. Je to reakce kyseliny se zásadou. Nechte plenku vyšumět a poté ji z lázně vyndejte a vyperte. Pracujte v rukavicích nebo s pomocí vařečky.

Lázeň můžete plenkám dopřát i pravidelně, začněte cca 1x za měsíc a pak dobu upravte na základě reakce plenek.

Jak vypadají lehce zanesené plenky můžete vidět na videu níže:

Na závěr bych ještě ráda podotkla, že pokud máte plenky od někoho darované, hodí se je před prvním použitím vymáchat v citronové lázni, abyste věděla, jak na tom plenky jsou a byly opravdu čisté.

Přeji krásné dny 🙂

Jsem máma 2 dětí, která díky šití nachází cestu k vlastní soběstačnosti. Jsem autorkou e-booků "Jak látkovat miminko" a "Jak ušít látkové vložky obrácenou metodou" . Pomáhám maminkám začít s látkováním. Ukazuju jim, jak skrze tvoření a šití, mohou najít cestu k vlastní soběstačnosti a cítit se svobodné a nezávislé. Můj příběh si můžete přečíst zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.