Látkování podle pohlaví miminka

Že je látkování genderově rozděleno? V dnešní době to může znít jako diskriminace, ale vůbec ne. Je to velmi friendly a šikovné. Mohu osobně potvrdit, otestováno na vlastních dětech. Výhody vidím především u chlapečků.

Proč tomu tak je? Čistě a jednoduše si to tak vymyslela příroda, a možná už si leckdo z vás domyslí lidskou anatomii a je mu jasné, že holčičky čůrají pod sebe a kluci před sebe.

Pokud si tedy přejete znát pohlaví miminka dopředu, může vám to pomoci při pořizování plenkové výbavičky. A pokud se chcete nechat překvapit, tak je to v pořádku a látkování dle pohlaví vůbec neřešte, prý je to stejně 100% až po porodu 😉

Základní pravidlo při přebalování holčičky:

Holčičkám velí směr čůrání zákon gravitace, čůrají přímo pod sebe, prostě směrem dolů. V plence je pak absorbována do směrů dle toho, kam je hnána gravitací a pohybem.

U novorozené holčičiky, která leží především na zádíčkách, bude stékat k zadečku. U lezoucího batolete dopředu a u chodící dívenky především pod sebe a postupně vzlínat na obě strany. Takže základním pravidlem u děvčat je, vytvořit nejsavější základnu přímo mezi nožičkama. Tomu odpovídají vesměs všechny typy plenek.

Základní pravidlo při přebalování chlapečka:

Chlapečci čůrají především před sebe. Stejně jako u holčiček je pak moč absorbována do dalších míst dle pohybu.

U novorozeného chlapečka se moč bude rozmisťovat od předu plenky směrem k zadečku. U lezoucího batolete se bude shromažďovat primárně vepředu, může se stát, že se ani nedostane k zadečku, především u chlapců, kteří mají menší nebo výše položený genitál. V tomto období doporučuji zjišťovat, zda je plenka mokrá pohmatem zepředu od bříška než u zadečku. U chodící chlapečka se bude moč rozmísťovat zepředu směrem mezi nožičky a následně vzlínat k zadečku.

Základním pravidlem u chlapců je, vytvořit nejsavější základnu vepředu na bříšku před nožičkami. To mohou zajistit plenky, které mají nějaký chobot nebo je lze poskládat do skladu s chobotem.

Plenky, které nabízí tuto variabilitu skládání jsou:

– chobotové plenka

– čtvercová plenka (kalhotkový sklad)

– vícevrstvá plenka

– dlouhá vkládací plenka

Věřím, že vám tento článek pomohl. Bez ohledu na pohlaví, ať jsou ratolesti hlavně zdravé! 🙂

Jestli vás látkování zaujalo, ucelený přehled najdete v e-booku zdarma: „Jak látkovat miminko“.

Krásné dny,

Jsem máma 2 dětí, která díky šití nachází cestu k vlastní soběstačnosti. Jsem autorkou e-booků "Jak látkovat miminko" a "Jak ušít látkové vložky obrácenou metodou" . Pomáhám maminkám začít s látkováním. Ukazuju jim, jak skrze tvoření a šití, mohou najít cestu k vlastní soběstačnosti a cítit se svobodné a nezávislé. Můj příběh si můžete přečíst zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.