Proč čtvercovky nestárnou…

Pro někoho jsou vizí jediných látkových plenek. Někdo si zase říká, proboha, proč to ještě šijou?

Kolik lidí, tolik názorů.

Nicméně, něco na nich asi bude, proto se stále vyrábí. Ano, myslím, klasické bílé čtvercovky. Pojďme si říct, v čem jsou nepřekonatelné.

Balily do nich naše babičky i prababičky a já jsem do nich s pokorou též balila naše děti. Jsou tak jednoduché, že jsou prostě geniální. Asi jako když Číňani vynalezli kolo.

Díky svému tvaru lze čtvercové plenky využít i na mnoho způsobů:

  • bryndák
  • pirátský šátek
  • podložka na odříhávání
  • vkládací plenka do jakéhokoliv plenkového systému
  • prostěradlo do kočárku
  • na fixaci kyčlí
  • jako clonu proti sluníčku do kočárku
  • nebo třeba intimní šála při kojení

Na obyčejný bílý obdélník toho je ažaž.

Jsou čistě bavlněné a děti na ně nemají alergické reakce. Také jako jedny z mála plenek je lze vyvařit (bavlněné čtvercovky)a pokud je to potřeba, tak je lze i přežehlit. Což maminky opravdu ocení např. v případě průjmu nebo vyrážky. Na druhou stranu, pokud máte spěch a nemůžete nebo nechcete žehlit, tak to není nutností, lze používat i sušičku, která je krásně změkčí.

Čtvercové plenky se jednoduše skládají narovno nebo se z nich vytváří sklady. Sklady se týkají především novorozenců a plně kojených batolat, protože mají tekutou stolici (vaječinku), kterou sklady podrží hezky na místě a nevyteče tak do svrchní plenky a oblečení.

Jejich další výhodou je, že je lze používat od narození až do odplenkování. Může se stát, že časem nebudou objemově stačit, ale to neznamená, že jim řeknete sbohem, naopak, i v tomto případě je lze dále používat a kombinovat s jinými systémy.

Čtvercové plenky jsou také jedny z nejlevnějších plenek na trhu. A také si je můžete jednoduše ušít doma, je to ideální šití pro začátečníky a relaxační činnost.

Ať už plenky stárnou nebo ne, díky za každou z nich 😉

Srdečně zdravím,

Jsem máma 2 dětí, která díky šití nachází cestu k vlastní soběstačnosti. Jsem autorkou e-booků "Jak látkovat miminko" a "Jak ušít látkové vložky obrácenou metodou" . Pomáhám maminkám začít s látkováním. Ukazuju jim, jak skrze tvoření a šití, mohou najít cestu k vlastní soběstačnosti a cítit se svobodné a nezávislé. Můj příběh si můžete přečíst zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.