Co jsou ALL IN ONE plenky?

Neboli také „VŠE V JEDNOM“ ať v tom máme pořádek. Jsou to plenky, které obsahují všechny potřebné vrstvy a ty jsou kompletně sešity dohromadysvrchní nepromokavou část, vnitřní savou a případně i separační vrstvu. Nic se z nich neodepíná, nevyndavá, maximálně se vytáhne nebo povolí přišitá savá část vložky. Plenka se pere a suší vcelku. To je důvod, proč se jim říká pravé AIO, protože jsou neustále vcelku.

Mají tvar klasických jednorázovek. Tyto plenky jsou vlastně „látkové jednorázovky“ a přebalování do nich je stejně jednoduché. Jsou objemově malé, dělají malinkatý zadeček, což děti ocení, protože se mohou lépe pohybovat.

Zapínají se na suchý zip, patentky nebo se mohou i natahovat. Tak jak jsou je vezmete, zapnete nebo natáhnete na miminko a po použití je jen dáte vyprat a hotovo. Nikde nic nevkládáte, nevytváříte žádné sklady. Ideální nadstavba pro „líné a především nevyspalé matky“, tímto nechci nikoho urazit, každá máma po probděné noci pochopí.

Pod pojem AIO plenky se dříve řadily kapsové i SIO plenky, protože AIO v Čechách ještě nebyly. Na některých webech se tedy můžete setkat s informacemi, že mezi AIO patří i kapsové a SIO plenky, principiálně fungují stejně, takže až tak o moc nejde. Důležité je, znát rozdíl mezi plenkami a vědět jaký pro vás mohou mít přínos.

Do AIO plenek můžete používat samostatné separační plenky pro prodloužení jejich životnosti, ale také nemusíte, to už je na vás. Záleží, jak se miminko vyprazdňuje.

Pokud byste si chtěla plenku ušít, tak svrchní část plenky je tvořena PULem, savé jádro pak přírodními materiály (nejčastěji bambus, bavlna, konopí) a flísová vrstva je jak kde. Nicméně i zde v článku bych ráda upozornila, že flís nemusí být pro každé miminko vhodným materiálem. Může způsobovat podráždění pokožky. Říká se tomu nesnášenlivost flísu. Nejdříve je dobré vyzkoušet např. na jedné separační plence, zda miminko flís snese a až pak pořizovat větší výbavu.

Tyto plenky mají velmi často hybridními systémy, tím je myšleno, že mají prvky i jiných systému, např. velmi často mají kapsu pro navýšení savosti, případně všitou vytahovací savou vložku apod. Cenově se řadí k nejdražším plenkám. Jedná se převážně o zahraniční výrobu a dovoz z USA a Kanady.

Pokud vás tyto plenky zaujaly, doporučuji kouknout na jednotlivé systémy značek Thirsties, Smart Bottoms, Mother – ease, Blueberry, GroVia, BumGenius, Tots Bots nebo třeba AppleCheeks. Věřím, že si z bohaté nabídky vyberete.

Ať vás látkování baví a pokud mu chcete nahlédnout více pod pokličku, tak jsem pro vás napsala e-book zdarma „Jak látkovat miminko“.

Přeji krásné dny,

Jsem máma 2 dětí, která díky šití nachází cestu k vlastní soběstačnosti. Jsem autorkou e-booků "Jak látkovat miminko" a "Jak ušít látkové vložky obrácenou metodou" . Pomáhám maminkám začít s látkováním. Ukazuju jim, jak skrze tvoření a šití, mohou najít cestu k vlastní soběstačnosti a cítit se svobodné a nezávislé. Můj příběh si můžete přečíst zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.