Jak skládat čtvercové plenky

Jeden čtverec stejný jako druhý. Matně se mi vybavuje vzpomínka na dětská léta. Vypadají tak fádně, až si člověk říká, co s nimi má dělat?

Právě v jednoduchosti čtverců je skrytá malá genialita.

Jsou neskutečně multifunkční. Tato multifunkce má malou daň v podobě vytváření skladů a případného žehlení. Pokud máte sušičku, tak se vás týká jen skládání.

Každý má možnost se rozhodnout. Ať už budou čtvercovky vaší volbou číslo jedna nebo ne, nebo ještě váháte. Rozhodně se nebojte, si pořídit do výbavy jedno balení.

Určitě ho využijete na mnoha místech – jako podložku do kočárku, na odříhávání, pod hlavičku do postýlky, prostě všude možně. Můžete je vlastně i nezávisle otestovat a rozhodnout se až poté, zda jsou pro vás ty pravé.

Pojďme se podívat jak se skládají.

Existuje několik druhů skladů, liší se dle toho, jak miminko roste.

Jako první se nejčastěji používá novosklad, ale může se používat i minitrojúhelník, minidrak nebo kalhotkový sklad, když miminko povyroste můžete čtverec složit na draka, jo fold a na úplně největší dítka trojúhleník.

Do skladů lze přidávat savé vložky a separační plenky, ale nejsou nutností (u kterých jsou vhodné je uvedeno níže). Jako savou vložku můžete použít další čtvercovku nebo vkládací plenku.

Při vkládání vložky navíc, dbejte na správné postavení páteře, miminko by po přebalení mělo ležet celou plochou zad na podložce. Pokud bude docházet k prohnutí v zádech, tak vložku odeberte a zkuste ji až bude větší.

Sklady, do kterých se mohou, ale nemusí dávat savé vložky:

  • novosklad
  • minitrojúhelnik
  • minidrak
  • jo fold
  • kalhotkový sklad

Sklady, do kterých už je vhodné dávat savé vložky:

  • drak
  • trojúhelník (zde je dá se říci u nutností)

Nedá se určit věková hranice, kdy se přechází z jednoho skladu na druhý. Tato doba je velice individuální. Záleží, jak miminko roste. My jsme využili jen novosklad a draka, pak už jsme čtverovky dávali narovno.

Zdůrazňuji, že každé miminko je jiné a důležité je, najít sklady, které budou vyhovovat vám.

Názorné video 7 druhů skladů ze čtvercových plen:

A pokud spěcháte a zajímá Vás pouze jeden jednotlivý sklad, krátká dvouminutová videa jednotlivých skladů naleznete níže:

1) NOVOSKLAD:

2) MINITROJÚHELNÍK:

3) MINIDRAK

4) JO FOLD

5) KALHOTKOVÝ SKLAD

6) DRAK

7) TROJÚHELNÍK

Nezbývá mi nic jiného, než Vám z celého srdce popřát, ať Vás to baví, ať Vám to jde a dýchá na Vás romantika dávných časů. A pokavaď Vám z přehršle informací začne být ouvej, uvažte si jeden čtverec namočený ve studené vodě na piráta a hned Vám bude lépe!

A pokud prahnete po větším množství informací zabalených do přehledného balíčku, je pro Vás zdarma k dispozici eBook – Průvodce světem látkování.

Posílám mnoho pozdravů,

Vaše

Jsem máma 2 dětí, která díky šití nachází cestu k vlastní soběstačnosti. Jsem autorkou e-booků "Jak látkovat miminko" a "Jak ušít látkové vložky obrácenou metodou" . Pomáhám maminkám začít s látkováním. Ukazuju jim, jak skrze tvoření a šití, mohou najít cestu k vlastní soběstačnosti a cítit se svobodné a nezávislé. Můj příběh si můžete přečíst zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.